Nie żyje 6-tygodniowa dziewczynka. Aresztowano matkę i jej partnera

Matka 6-tygodniowej dziewczynki oraz jej partner usłyszeli zarzut zabójstwa dziecka. Niemowlę zmarło w ubiegłym tygodniu i zdaniem śledczych do śmierci dziecka przyczyniła się oskarżona para.

 

Do zdarzenia doszło 22 listopada w Złotowie. Matka 6-tygodniowego niemowlęcia miała zgłosić się do sąsiadki informując, że coś złego dzieje się z jej córką. Gdy kobieta przyszła do mieszkania, by zobaczyć dziecko zauważyła, że dziewczynka nie oddycha. Spytała czy matka niemowlęcia lub jej partner obecny w mieszkaniu wezwali pogotowie, jednak usłyszała negatywną odpowiedź, dlatego sama wezwała służby.

Po przyjeździe na miejsce lekarz stwierdził zgon dziecka. Wezwano policję i prokuratora, którzy zabezpieczyli materiał mogący pomóc w ustaleniu przyczyny zgonu.

Ciało dziewczynki poddano sekcji zwłok. Wykazano, że dziecko zmarło w wyniku obrażeń czaszkowo-mózgowych, a bezpośrednią przyczyną śmierci był krwiak i złamanie kości potylicznej dziecka.

W sprawie zatrzymano 27-letnią matkę dziewczynki oraz 28-letniego partnera kobiety. Prokuratura przedstawiła im zarzut zabójstwa, a sąd zdecydował o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanych. Para nie przyznaje się do zarzucanych im czynu.

Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.