Targi Hobby i… pies Mufin w Hej Poznań

Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędą się Targi Hobby, w tym roku pod hasłem ‘Z pasji się nie wyrasta’. Piotr Szulc zaprosił do naszego studia Ewelinę Janik, organizatora targów i Paulinę Kołaczyk z Dzikich Gzików, które opowiedziały nam więcej o tym wydarzeniu. W naszym studio pojawił się też Mufin – wyjątkowy pies rasy Border Colie.

 

W tym roku po raz pierwszy Targi Hobby odbywają się aż w dwóch lokalizacjach. Pod koniec listopada w Warszawie, a w zbliżający się weekend właśnie w Poznaniu. Tegoroczne Targi to już 18 edycja tego wydarzenia. Jak co roku na miejscu czekać będzie na nas wiele atrakcji.

– Będziemy udowadniać, że z pasji się nie wyrasta. Zapraszamy wszystkich poznaniaków na to wydarzenie. Pokażemy jak można inaczej fajnie spędzać czas w trybie offline. Na Targach będą czekały na nas strefy tematyczne, będzie można zobaczyć dużą wystawę klocków lego, ponad 1000 metrów kwadratowych, to jest taka nasza duża atrakcja. Nasz partner Stowarzyszenie Zbudujmy Dom przygotował mnóstwo atrakcji, fani Gwiezdnych Wojen na pewno znajdą coś dla siebie. Strefy prezentowane w ramach klocków lego to nie tylko Gwiezdne Wojny, ale również wioska wikingów czy wieża Eiffla, także naprawdę mnóstwo ciekawych konstrukcji. – opowiada Ewelina Janik.

Dodatkowo pojawi się strefa gier planszowych czy strefa sportu, będzie można pojeździć na wrotkach, organizatorzy podpowiedzą nam też w jaki sposób możemy aktywnie spędzać czas wolny. Warto podkreślić, że Targi Hobby będą też idealnym miejscem na kupienie prezentów świątecznych.

Na Targach pojawi się też nasz gość specjalny, czyli pies Mufin. Po raz pierwszy w Polsce, podczas Targów zostaną zorganizowane zawody halowe flyballowe właśnie dla psów.

– Pewnie ten flyball nie jest znany tak naprawdę do końca. Flyball to jest jedyny sport drużynowy kynologiczny więc nigdzie indziej nie znajdziecie sportu gdzie całe drużyny psów tak naprawdę z ludźmi biegają. I najprościej tłumacząc są to wyścigi psich sztafet. Więc w takiej sztafecie biegną cztery psy, wypuszczane przez swoich właścicieli, każdy pies ma za zadanie przebiec przez cztery przeszkody, pobrać piłkę z tak zwanego boksu, z tą piłką musi wrócić przez te przeszkody i minąć się najlepiej bardzo ciasno, nos w nos z kolejnym psem ze sztafety. I tak właśnie te cztery psy biegną. – tłumaczy Paulina Kołaczyk.

Do zawodów flyball cały czas można dołączać. Jeżeli chcecie spędzić aktywnie czas ze swoim czworonogiem, będzie to idealna forma rozrywki! Na Targi Hobby zapraszamy w sobotę od godziny 10 do 18 i niedzielę w godzinach 10-17.