Poznań ma dość Wróblewskiego? W nocy zawisł baner przeciw poznańskiemu posłowi

„Wróblewski wypie****aj!” – baner z takim napisem zawisł w nocy przy Placu Wolności.

Akcja ma związek z działalnością #PartyzantkaMiejskaPoznań i m.in. Strajkiem Kobiet. Poznański poseł Bartłomiej Wróblewski był osobą, która przyczyniła się do ograniczenia możliwości przeprowadzenia legalnej aborcji w Polsce. Był jednym z twórców wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, w którym podważono prawo do aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Dążył także do reformy sądownictwa, która obecnie jest krytykowana na świecie w związku z podważeniem niezawisłości polskich sądów po reformie. Od lat jest także bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego.

Jednocześnie Bartłomiej Wróblewski przedstawił projekt ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii, który zdaniem komentatorów, dużej części społeczeństwa i obserwatorów praw człowieka ogranicza wolność i prawa człowieka, przedstawiając za jedyny słuszny i prawidłowy konserwatywny i katolicki model rodziny i świata.

Przeciwnicy przedstawionego projektu wskazują, że to kolejny krok w kierunku kontrolowani ażycia Polek i Polaków naruszając przy tym prawo do ich prywatności i wolności.

„Celem Instytutu ma być “zbieranie, gromadzenie, opracowywanie oraz udostępnianie organom władzy publicznej informacji” w zakresie: “aktualnej sytuacji w obszarze rodziny, w szczególności małżeństwa, rodzicielstwa i dzietności (…) oraz procesów demograficznych obejmujących reprodukcję ludności, w tym małżeńskość, dzietność i umieralność”. Wszystko to, w tym dane medyczne, w rękach bandyty z uprawnieniami prokuratora. Który miałby prawo wytaczać sprawy sądowe dotyczące rodzin, wkraczać w toczące się postępowania, a nawet korzystać z materiałów operacyjnych zdobytych z naruszeniem prawa. Który miałby prawo blokować sprawy. Miałby też prawo wytaczać sprawy przeciwko osobom LGBT+ mającym dzieci żądając pozbawienia ich praw rodzicielskich.” – wskazuje Strajk Kobiet Poznań

W nocy na jednym z budynków przy Placu Wolności pojawił się baner skierowany do poznańskiego posła z hasłem „Wróblewski wypi*****aj!”. Autorzy podają się za ruch #PartyzantkaMiejskaPoznań.