Próba uprowadzenia dziecka w poznańskim przedszkolu. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

Poznańska policja poszukuje mężczyzny podejrzanego w sprawie próby uprowadzenia dziecka z jednego z poznańskich przedszkoli. Do zdarzenia doszło w połowie października.

 

Jak informuje Komisariat Policji Poznań-Północ, który prowadzi postępowanie, do zdarzenia doszło 18 października na terenie jednego z przedszkoli. Nieznany mężczyzna przyszedł do placówki informując, że chce odebrać dziecko, które wskazał z imienia i nazwiska. Wychowawczynie nie znały około 40-letniego mężczyzny, dlatego sprawdziły listę osób upoważnionych do odbioru dziecka. Okazało się, że zgłaszający się nie ma takiego upoważnienia.

Dziecko zostało w przedszkoli, a sprawę zgłoszono Policji.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek udało się pozyskać z nagrania monitoringu.

Ma on ok. 40 lat i 180 cm wzrostu. Posługiwał się językiem polskim z wyraźnym wschodnim akcentem. W dniu zdarzenia był ubrany w czapkę z daszkiem, czarne dresowe spodnie, pikowaną, zielono-granatową kurtkę, sportowe buty i poruszał się na hulajnodze elektrycznej.

Jak przekazano w komunikacie, policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają, że to zdarzenie może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu konfliktem pomiędzy rodzicami dziecka w zakresie sprawowania nad nim opieki.  

Osoby rozpoznające mężczyznę ze zdjęcia lub posiadające informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem telefonu: 47 77 146 11/12 lub 112.