Poznań zasypany śniegiem. Jak wygląda sytuacja w różnych dzielnicach?

Wprawdzie synoptycy zapowiadali możliwe przelotne opady śniegu, ale chyba nikt nie przypuszczał, że będą one aż tak intensywne. Dziś rano śnieg zaskoczył wszystkich mieszkańców naszego miasta. Postanowiliśmy dziś rano udać się z kamerą do wszystkich dzielnic naszego miasta i zobaczyć jak wygląda sytuacja w centrum miasta jak i na jego obrzeżach.

Niedziela w niemal całym kraju upłynie z całkowitym zachmurzeniem. Niewielkie przejaśnienia możliwe są jedynie w rejonie Dolnego Śląska oraz Warmii i Mazur. Strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami dość silnych, rozciągająca się nad ranem od Pomorza Zachodniego, przez Ziemię Łódzką, po Małopolskę powoli przesuwać się będzie w kierunku Mazowsza. Padać nie powinno tylko w rejonie północno-wschodniej części kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 do -1 stopnia Celsjusza w rejonie Suwałk, przez 1-2 st. C w centrum i do 4-5 st. C we Wrocławiu. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni.

W poniedziałek czeka nas przewaga pochmurnej aury ze słabymi opadami śniegu, z czego najwięcej spadnie go w rejonie Podkarpacia i na obszarach podgórskich – do 10 centymetrów. Bez opadów z przejaśnieniami i rozpogodzeniami będzie na północnym zachodzie kraju. Termometry pokażą maksymalnie od -3 do -2 st. C na północnym wschodzie kraju do 0-1 st. C na południu. Z kierunku północnego wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Wtorek przyniesie zachmurzenie od całkowitego na południu Polski, ze słabymi opadami śniegu, przez duże w centrum kraju, do umiarkowanego i małego na północy. O poranku w północno-wschodniej części kraju temperatura spadnie minimalnie od -8 do -10 st. C. W najcieplejszym momencie dnia będzie od -6 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum, do 0 st. C w pasie południowym. Wiatr powieje słabo, ze zmiennych kierunków.

W środę będzie przeważać umiarkowane zachmurzenie, jest szansa na liczne rozpogodzenia. Lokalnie na wschodzie kraju słabo popada śnieg. Rano na obszarze północnej i północno-wschodniej części kraju temperatura minimalna wyniesie od -8 do -10 st. C. Maksymalnie w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od -5 st. C w rejonie Suwałk, od -2 do -1 st. C będzie w centrum, do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni wiatr.

Na czwartek dla zachodnich regionów synoptycy prognozują pochmurną aurę z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe tam są opady marznące powodujące gołoledź. Na wschodzie i w centrum kraju nie powinno padać, zachmurzenie będzie nieumiarkowane. W godzinach wczesnoporannych na terenie całej wschodniej Polski termometry wskażą minimalnie od -6 do -8 st. C. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia sięgnie zaś od -4 st. C w Suwałkach do 3 st. C w Rzeszowie. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.