Rozpoczęła się 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Rozpoczęła się 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie odbywa się w formie zdalnej, a tworząc program zadbano o to, by każdy znalazł coś dla siebie do obejrzenia w domowym zaciszu.

 

To jeden z najstarszych festiwali filmowych nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną podjęto decyzję odwołaniu pokazów w kinach stacjonarnych. Nie oznacza to jednak, że program jest mniej atrakcyjny.

Organizatorzy zapraszają na seanse online w zaciszu domowym. Przygotowano coś dla widzów już od 3. roku życia. Co istotne, z uwagi na formę zdalną, nie ma limitów dotyczących liczby uczestników. By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kupić bilet w cenie 10 złotych – także bez względu na liczbę osób, które zasiądą przed ekranem.

Jak podkreślają organizatorzy, „nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć przygodę z kinem” To właśnie dlatego układając program zadbano także o szereg seansów dla 3-, 4- i 5-latków.

Nie brakuje również czegoś dla starszych odbiorców, w tym 8-12-latków, dla których przygotowano filmy poruszające aktualne obrazy wyzwań, z jakimi młodzi ludzie spotykają się na co dzień.

Festiwal skierowany jest nie tylko da dzieci. W programie ujęto filmy dla młodzieży oraz dorosłych. Organizatorzy zachęcają, by seanse były inspiracją do rozmów rodziców z dziećmi, zwłaszcza nastoletnimi.

Łącznie w programie znalazło się sto filmów z ponad 30 państw. Są to propozycje zarówno krótko jak i długometrażowe. Część z nich to premiery.

Festiwal potrwa do 12 grudnia.

Wszelkie informacje wraz z programem i biletami dostępne są na stronie internetowej festiwalu (tutaj).