Vinci Art Gallery nowym miejscem na mapie Poznania

Vinci Art Gallery to poznańska galeria sztuki, mieszcząca się w pobliżu rynku śródeckiego. Choć powstała stosunkowo niedawno, to już podbiła serca poznaniaków, którzy tłumnie ją odwiedzają. Więcej na temat tego unikatowego miejsca opowiedziała nam Monika Pietrzak, właścicielka galerii.

 

Vinci Art Gallery prezentuje różne formy sztuki współczesnej. Od swojego otwarcia, które odbyło się w czerwcu, na terenie galerii odbyło się aż 7 wystaw! Monika Pietrzak w swojej galerii stawia na jakość i ponadczasowość, a podczas różnych wydarzeń obejrzeć możemy różne formy sztuki – od malarstwa i rysunku, przez rzeźbę czy fotografię. W rozmowie z Anią Drzazgą przyznaje też, że pomysł na otwarcie galerii pojawił się już jakiś czas temu, bo w 2020 roku. Jego realizacje trzeba było jednak odłożyć na później ze względu na pandemie koronawirusa. Galerie udało się otworzyć w czerwcu tego roku i od tego czasu dużo się dzieje.

– Odbyło się siedem wystaw w ciągu pół roku, to sporo. Bardzo dynamiczna praca za nami. Pierwsza wystawa to była wystawa abstrakcji. Ona otwierała galerie, wystawa minimalizm i ekspresja. Była to zbiorowa wystawa, prezentująca młodych, współczesnych artystów, różne techniki, różne style i podejście do tematu abstrakcji. Natomiast jeszcze latem, zorganizowaliśmy ponownie wystawę zbiorową kilkunastu artystów i artystek z motywem kobiecym. Wystawa bardzo wdzięczna, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kolejny motyw, kolejna propozycja galerii, pokazująca też różnorodność oferty bardzo ciekawie. Motywem kobiecym weszliśmy też w jesień. – opowiada Monika Pietrzak.

Na początku września w galerii udało się zorganizować wystawę fotografii Moniki Kosak, poznańskiej artystki, która jako motyw przewodni wybrała właśnie postać kobiety. Monika Pietrzak podkreśla, że chce by galeria docelowo była też miejscem w którym docenia się młodych, lokalnych artystów i stała się dla nich przestrzenią do wyrażania swoich emocji i prezentowania swojego warsztatu.

– Jesteśmy galerią poznańską i chcemy wspierać poznańskich twórców, prezentować ich również tutaj poznaniakom, ale oczywiście będzie to zawsze dawka różnorodności więc w ofercie galerii i na ścianach galerii będą również prace artystów z całej Polski – dodaje Monika Pietrzak.

Wśród artystów wspierających galerie i prezentujących w niej swoje dzieła wymienić można takie nazwiska jak Daniel Białowąs, Marta Dunal, Natalia Fundowicz czy Paweł Porada.

Zapraszamy do odwiedzenia Vinci Art Gallery, która mieści się przy Rynku Śródeckim 15!