Dzieci “zaprojektowały” nową odsłonę ul. Słowackiego

Planowana jest kolejna modernizacja ul. Słowackiego w Poznaniu. Tym razem osiedlowi radni – Helena Zadumińska i Adam Dzionek oraz zarządca dyrektora ZDM – Piotr Libicki, zaprosili do współpracy najmłodszych mieszkańców z okolicy – uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego. Dzieci stworzyły własne wizje wyglądu ulicy, które mają zostać wykorzystane przy głównym projekcie.

 

Ulica Słowackiego w Poznaniu w minionych latach przeszła już częściowy remont, podczas którego wymieniona została nawierzchnia chodników oraz wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Teraz planowana jest kolejna modernizacja, tym razem na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Warzywniaka. Prace nad projektem będą wyglądać całkowicie inaczej niż dotychczas. Tym razem w projektowanie wyglądu ulicy zaangażowane zostały dzieci z okolicznej Szkoły Podstawowej nr. 36 przy ul. Słowackiego.

Osiedlowi radni Helena Zadumińska i Adam Dzionek oraz zastępca dyrektora ZDM – Piotr Libicki, zobaczyli już stworzone przez uczniów prace. Jak opowiada Piotr Libicki, wiosną 2022 roku dyrekcja ZDM wraz z radą osiedla oraz uczniami szkoły spotkają się i omówią przedstawione przez młodzież projekty.

“Jesteśmy pod dużym wrażeniem przygotowanych prac i zaangażowania uczniów” – dodaje

Powstało kilkanaście kolorowych rysunków, które przedstawiają różne wizje przyszłych przemian na ul. Słowackiego. W pracach nie brakuje różnorodności roślinnej, małej architektury, ławek, kolorowych ulic i chodników z wymalowanymi grami oraz różnych sprzętów z placów zabaw.

Głośno mówi się o tym, że młodzi są przyszłością nie tylko poszczególnych miast, ale nawet całej kraju. Poznań pokazuje, że teraz mogą mieć oni realny i bezpośredni wpływ na to, co dzieje się z ich rodzinnym miastem.

Modernizacja ul. Słowackiego finansowana jest z pieniędzy Rady Osiedla Jeżyce oraz wpływów, otrzymanych ze stref płatnego parkowania.