Udostępniono kolejne łóżka dla pacjentów covidowych w szpitalu tymczasowym na MTP

Choć w sobotę w szpitalu tymczasowym na terenie MTP uruchomiono kolejny moduł z miejscami dla pacjentów covidowych, to z uwagi na dynamikę rozwoju epidemii i zapotrzebowanie na miejsca do hospitalizacji chorych, zaledwie kilka dni później konieczne było udostępnienie kolejnych łóżek w placówce.

 

Szpital tymczasowy zlokalizowany na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstał w ubiegłym roku, podczas drugiej fali pandemii, a pierwszych pacjentów zaczął przyjmować na początku 2021 roku.

Jego głównym zadaniem jest zapewnienie miejsc do hospitalizacji osób zakażonych Sars_CoV-2, które wymagają leczenia szpitalnego i odciążenie tym samym pozostałych placówek w regionie. Miejsca w szpitalu na MTP uruchamiane są w zależności od potrzeb.

Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w czwartej fali pandemii, uruchamiane są kolejne moduły. Wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński wyjaśnia, że ma to na celu utrzymanie buforu wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego.

Po konsultacji z wielkopolskim NFZ podjęto decyzję, by uruchomić kolejne miejsca covidowe w szpitalu tymczasowym. Oznacza to, że obecnie dysponuje on 262 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.