Utrudnienia w ruchu na odcinku od Ronda Rataje do AWF – korki!

Zgodnie z zapowiedziami, w związku z pracami przy wymianie nawierzchni jezdni w rejonie węzła AWF, zmieniła się organizacja ruchu, co powoduje powstanie korków na ul. Krzywoustego oraz Królowej Jadwigi.

 

Prace dotyczą odcinka od mostu Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Strzelecką i Droga Dębińska. Choć prace rozpoczęły się pod koniec listopada, to dopiero teraz wprowadzono najwięcej utrudnień w organizacji ruchu.

Obecnie ruch w kierunku Ronda Rataje odbywa się jednym, prawym pasem jezdni, natomiast w kierunku centrum miasta kierowcy są przekierowywani na przeciwległy pas ruchu. Wyłączona z użytkowania jest nitka w kierunku centrum.

Następnie, przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką i Drogą Dębińską, zablokowane są skrajne pasy jezdni – do skrętu w lewo oraz w prawo. Ruch odbywa się z pozostałych, środkowych pasów.

Zmiany spowodowały powstanie korków. Szczególnie trudna jest sytuacja w kierunku centrum, gdzie spowolnienie ruchu zaczyna się już przy zjeździe z ronda Rataje. Można spodziewać się większych korków na rondzie i dojazdach do niego.