Brutalnie zgwałcona i zamordowana, a potem porzucona w kontenerze. Policja o zbrodni w Środzie Wielkopolskiej

W Środzie Wielkopolskiej, w kontenerze przy jednym z dyskontów spożywczych, znaleziono ciało 46-latki. Śledczy nie mają wątpliwości, że kobieta – przed śmiercią – została wielokrotnie brutalnie zgwałcona. Podejrzanemu o zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jak informuje prokuratura, to 41-letni znajomy zamordowanej kobiety. Mężczyzna trafił do aresztu.

 

– Policjanci i prokuratorzy pracujący przy tej sprawie odtworzyli potencjalny przebieg ostatnich godzin życia tej kobiety. Z tych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej do przemocy wobec tej kobiety, do czynów, które były bardzo brutalne, które z całą pewnością przyczyniły się do jej śmierci, a także pozostawienie jej na zewnątrz budynku w zimną noc było niewątpliwie główną przyczyną jej śmierci. Do tych zdarzeń doszło w pobliżu marketu, gdzie później w kontenerze jej ciało zostało znalezione – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak z policji w Poznaniu.

Podejrzany – jak mówi prokurator – przyznał się do “obcowania płciowego z kobietą”, ale “nie odniósł się w żaden sposób do jej śmierci”. 41-latkowi grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.