Esperal Poznań – Wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Alkoholizm to choroba, której nie powinno się lekceważyć. Nieleczona prowadzi do wyniszczenia organizmu, a nierzadko także do śmierci. Wyniki badań pokazują, że problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu dotyczy już około 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. Przezwyciężenie alkoholizmu jest ciężkie, ale nie niemożliwe. Trzeba tylko znaleźć w sobie silną wolę i rozpocząć leczenie w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów i wygraj z nałogiem alkoholowym.

Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to lek o nazwie disulfiram, który wszywa się w okolicy pośladka. Zadaniem wszywki alkoholowej jest skuteczne ograniczanie chęci spożycia alkoholu oraz pomoc w walce z uzależnieniem od alkoholu. 

Wszywka alkoholowa hamuje proces rozkładu alkoholu, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i powoduje silne zatrucie pokarmowe. Dolegliwości wywoływane przez wszywkę alkoholową bardzo często porównuje się do kaca, jednak w przypadku zastosowanie wszywki alkoholowej dolegliwości są dużo cięższe.

Wszycie esperalu – czy jest skuteczne?

Nałóg alkoholowy jest chorobą przewlekłą, która dominuje całe życie alkoholika i jego najbliższej rodziny. Leczenie choroby alkoholowej pomoże Ci odzyskać kontrolę nad życiem i rozpocząć wszystko na nowo. Wszywka alkoholowa to najbardziej skuteczny sposób leczenia nałogu alkoholowego, który pozwala zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było jak najbardziej skuteczne, zaleca się kompleksowe podejście do problemu. Dlatego wszystkim osobom uzależnionym, oprócz zabiegu implantacji esperalu, 

proponujemy także detoks alkoholowy, który łagodzi objawy zespołu odstawiennego oraz spotkania z psychologiem, które pozwalają odnaleźć źródło problemu i rozpocząć życie od nowa.

 Esperal Poznań daje pacjentom siłę i motywuje do walki z alkoholizmem, a to wszystko w zaledwie 30 minut.

Zabieg implantacji esperalu można powtórzyć kilkakrotnie. Jednak jego ponowne wykonanie jest możliwe najwcześniej po 8 miesiącach. Ze względu na stan zdrowia pacjenta powtórzenie zabiegu wymaga ponownego spotkania z lekarzem.

 

Ile kosztuje wszycie esperalu w Poznaniu?

Ceny za zabieg wszycia esperalu w Poznaniu są bardzo różne i zazwyczaj zależą od wybranego pakietu. W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Poznaniu cena za wszycie esperalu waha się od 550 do 1800 złotych. Na podstawowy koszt zabiegu implantacji esperalu składa się implantacja wszywki alkoholowej w znieczuleniu miejscowym, konsultacja medyczna, usunięcie szwów, antybiotyk. Ostateczna cena za wszycie esperalu zależy od wybranego pakietu zabiegu oraz zastosowanej dawki leku.

Co się stanie, jeśli wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po implantacji esperalu spożycie choćby najmniejszej porcji alkoholu wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów. Skutki zlekceważenia wszywki alkoholowej są na tyle poważne, że skutecznie zniechęcają do sięgania po kieliszek. Zignorowanie obecności wszywki alkoholowej i wypicie choćby niewielkiej ilości alkoholu powoduje:

 • nudności i wymioty,
 • zawroty głowy,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • uczucie niepokoju i lęk,
 • kołatanie serca,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienioną twarz,
 • zwiększoną potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Może i z pozoru dolegliwości te podobne są do zwykłego poimprezowego kaca, jednak w przypadku zaszycia esperalem objawy są dużo mocniejsze. Należy pamiętać, że disulfiram zaczyna działać po kontakcie z każdą porcją spożytego alkoholu – również w postaci cukierka czy płynu do płukania ust. Wszywka alkoholowa działa praktycznie natychmiast, ponieważ pierwsze objawy można zaobserwować już po paru minutach od spożycia alkoholu.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Poznaniu?

Zabieg implantacji esperalu w Poznaniu jest bardzo prosty i wraz ze wstępną konsultacją medyczną trwa około 30 minut. Wykonują go doświadczeni chirurdzy, którzy od wielu lat specjalizują się w leczeniu choroby alkoholowej. Dzięki podaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie pod pośladkiem i umieszcza tabletki esperal głęboko pod skórą pacjenta. Tabletki wszywane w okolicy pośladka ograniczają dolegliwości bólowe związane z poruszaniem oraz zapewniają lepsze warunki do zabliźniania się rany. Blizna powstała w wyniku zabiegu jest tak niewielka, że po krótkim czasie staje się niemal niewidoczna. Sam zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej jest mało inwazyjny, a zaraz po jego wykonaniu można od razu wrócić do pracy. Dzięki temu zabieg wszycia esperalu może zostać zachowany w tajemnicy.

Zabieg implantacji esperalu – jak się do niego przygotować

Podstawowym warunkiem do wykonania implantacji esperalu jest zachowanie przez pacjenta absolutnej abstynencji na minimum 24 godziny przed zabiegiem. Zaleca się jednak, aby czas ten został wydłużony do 48 godzin. Zapewni to większe bezpieczeństwo oraz wyeliminuje ryzyko pojawienia się powikłań spowodowanych przez wszywkę alkoholową.

Nagłe odstawienie alkoholu bardzo często prowadzi do zespołu odstawiennego, który jest ogromnym wyzwaniem dla alkoholika. Aby ochronić się przed ciężkimi objawami odstawiennymi, zaleca się wykonanie detoksu alkoholowego, który pozwala przerwać cug alkoholowy, oczyścić organizm z toksyn oraz łagodzi skutki nagłego zaprzestania spożywania alkoholu, a tym samym wspomaga trwałą abstynencję.

Pacjent zgłaszający się na zabieg ma również obowiązek zapoznać się z wszystkimi reakcjami organizmu, które mogą być spowodowane działaniem wszywki alkoholowej, jeśli po zabiegu wszycia esperalu nie zaprzestanie on picia alkoholu.

Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej?

Disulfiram pomaga w leczeniu alkoholizmu właściwie od momentu zaszycia. Pierwsze objawy zaczynają pojawiać się bezpośrednio po wypiciu alkoholu i mogą utrzymywać się aż do 10 godzin, skutecznie ograniczając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o ogólne działanie leku esperal – zgodnie z zapewnieniem producenta preparatu wszywka alkoholowa ogranicza chęć spożywania alkoholu przez średnio 8 miesięcy, jednak w praktyce oryginalny esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Czy esperal jest bezpieczny?

Leczenie alkoholizmu z pomocą esperalu pod żadnym pozorem nie ogranicza codziennego funkcjonowania i nie zagraża zdrowiu ani życiu pacjenta – pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza. Aby uniknąć uciążliwych objawów, wystarczy całkowicie ograniczyć spożycie alkoholu.

W trosce bezpieczeństwo naszych pacjentów przychodnia leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet nie oferuje terapii w postaci wizyt domowych. Sam zabieg jest prosty i bezbolesny, a czas gojenia się rany bardzo krótki. Nacięcie zabliźnia się już po kilkunastu dniach i jest praktycznie niewidoczne gołym okiem.

Kto powinien zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Wszywka alkoholowa esperal skierowana jest przede wszystkim do osób uzależnionych, które chcą pokonać uzależnienie od alkoholu, jednak nie są w stanie poradzić sobie z chorobą alkoholową na własną rękę. Po pomoc w leczeniu nałogu mogą zgłosić się zarówno alkoholicy, jak i ich najbliższa rodzina. Wszywka alkoholowa pozwala przezwyciężyć nałóg alkoholowy i zacząć całkiem nowe życie. Implantacja esperalu to sprawdzone rozwiązanie dla osób, w przypadku których domowe metody i prośby bliskich nie wystarczają, aby wytrwać w trzeźwości.

Szukasz pomocy?

Nie czekaj – skontaktuj się z nami już dziś!

+48 71 707 24 67

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Pacjent zainteresowany zabiegiem wszycia esperalu musi najpierw zgłosić się na konsultację z lekarzem. Istnieją czynniki, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu. Zalicza się do nich:

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • stan nietrzeźwości pacjenta bądź spożycie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Uniemożliwić zabieg mogą też inne czynniki, które w opinii lekarza, mogą mieć wpływ na działanie wszywki alkoholowej lub wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych.

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Poznaniu

Specjalistyczne leczenie w prywatnej poradni Nasz Gabinet w Poznaniu ma związek z kompleksowym leczeniem nałogu alkoholowego i zapewnia odpowiednio dobraną terapię dla każdego alkoholika. Dbamy o to, aby każdy w naszej przychodni czuł się komfortowo i bezpiecznie oraz miał szansę na odzyskanie równowagi psychicznej. Nasz Gabinet charakteryzuje zaangażowanie w całą terapię, fachowa pomoc alkoholikom podczas każdego etapu terapii oraz pełna dyskrecja.

Leczenie uzależnienia z pomocą wszywki alkoholowej to najskuteczniejszy sposób walki z uzależnieniem, jednak aby walka ta przyniosła oczekiwane rezultaty, powinna iść w parze zarówno z odtruciem, jak i terapią z psychologiem. Jedynie takie podejście do walki z uzależnieniem od alkoholu pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie uzależnienia.