Kierowcy wybierają złe pasy ruchu i… blokują Rondo Rataje

Od poniedziałku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na Rondzie Rataje, która jest już bliska tej docelowej, która zostanie wprowadzona po zakończeniu inwestycji. Kierowcom udostępniono kolejne pasy ruchu, jednak początkowo system sygnalizacji świetlnej połączony z dezorientacją części kierujących spowodował duże utrudnienia i problemy z płynnością. Wprowadzono doraźne zmiany, jednak spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie apeluje o zwracanie uwagi na oznakowanie i wybieranie odpowiednich dla pożądanego kierunku pasów ruchu.

 

W poniedziałek, 13 grudnia, przywrócono ruch tramwajowy na odcinku od AWF do Ronda Rataje. Jednocześnie udostępniono kierowcom kolejne pasy ruchu. Niestety, szybko okazało się, że efektem są ogromne korki na rondzie.

Jeszcze w poniedziałek podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian w programie sterowania ruchem. Wyłączono także sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i Serafitek, przez którą korkowała się ulica aż do ronda, z którego kierowcy nie mogli przez to zjechać.

Wprowadzone zmiany sprawiły, że ruch stał się płynniejszy.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie apeluje jednak do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami i zwracanie uwagi na oznakowanie, a tym samym na wybór odpowiedniego pasa ruchu.

„Wielu kierowców jadących ul. Krzywoustego od autostrady korzysta z pasa służącego do skrętu w lewo, jednak na rondzie jedzie prosto w kierunku centrum Poznania. Takie zachowanie prowadzi do sytuacji, w której nie wszystkie pojazdy mają możliwość zjazdu z ronda w czasie trwania sygnału zielonego – blokują tym samym wjazd innym pojazdom na rondo” – wskazuje Paulina Nowicka z PIM

Jednocześnie kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach, w których prowadzone są prace budowlane.