Wigilia Caritas Poznań dla potrzebujących i samotnych. Jak wygląda w czasie pandemii?

Karolina Dragan z poznańskiego Caritasu udzieliła wywiadu portalowi Codzienny Poznań, podczas którego opowiedziała o kolejnej edycji Wigilii z Caritasem, odbywającej się w Poznaniu.

 

Wigilia organizowana przez Caritas kierowana jest do osób, które wspólnie z innymi chcą uczcić wyjątkową bożonarodzeniową tradycję, jednak nie mają takiej możliwości. Miejsce znajdą tam nie tylko osoby samotne, ale także potrzebujący, którzy nie mogą zapełnić wigilijnego stołu świątecznymi potrawami.

Corocznie wigilia zrzesza co najmniej tysiąc osób. W tym roku wszystko odbywać będzie się zgodnie z wytycznymi reżimu sanitarnego, nie oznacza to jednak, że zabraknie bożonarodzeniowego klimatu.

Karolina Dragan z poznańskiego Caritasu opowiedziała o historii i początkach corocznej Wigilii z Caritasem, a także zapoznała widzów z zakresem działalności Caritasu.

Zachęca ona także do udziału w wolontariacie Caritasu oraz pomocy w organizowanych akcjach. W ramach Świąt Bożego Narodzenia planowane jest pakowanie i rozdawanie paczek oraz dzielenie się ciastem w jadłodajniach.

Więcej na temat Caritasu i organizowanych akcjach można dowiedzieć się oglądając poniedziałkowy odcinek „Hej Poznań” z udziałem Karoliny Dragan.