37. Bieg Sylwestrowy na Jeziorem Maltańskim za nami

Choć nie w Sylwestra to jest Sylwestrowy. Już po raz 37. w Poznaniu odbył się Bieg Sylwestrowy organizowany przez Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Mimo dużego mrozu zapału nie brakowało. Biegacze zmierzyli się z dystansem nad Jeziorem Maltańskim.

 

Bieg Sylwestrowy jest najstarszym w Poznaniu odbywający się do dzisiaj. Pierwsza nieoficjalna edycja odbyła się w 1975 roku w Parku Sołackim, kiedy to biegacze biegli przy… blasku pochodni. Właściwe liczenie historii biegu zaczyna się jednak dopiero od 1984 roku.

Od 1990 roku zawody odbywają się nad Jeziorem Maltańskim i to właśnie tam spotkali się dziś uczestnicy w ramach 37. edycji wydarzenia. Do wyboru biegacze mieli dwa dystanse – Bieg Popularny na 5,4 km, czyli jedna pętla wokół jeziora lub Bieg Główny z trasą 10,8 km, czyli dwie pętli wokół jeziora.

Mimo mrozu zawodnikom dopisywał zapał i humor. Zwycięzcy otrzymali nagrody i puchary, natomiast wszyscy uczestnicy mogli liczyć na pamiątkowy medal. Z uwagi na pandemię, nie można było zorganizować tradycyjnego poczęstunku na gorąco, ale biegacze otrzymali paczki żywnościowe, na uzupełnienie kalorii po wysiłku.