Czy w Sylwestra urząd i miejskie jednostki będą otwarte?

Sylwester, czyli 31 grudnia jest dniem roboczym. Czy to oznacza, że w miejskich urzędach, spółkach i jednostkach będzie można bez problemu załatwić sprawę?

 

W sylwestra Urząd Miasta Poznania będzie czynny w normalnych godzinach pracy, tj. 7:30- 15:30. Wyjątkiem jest Wydział Gospodarki Nieruchomościami, który posiada wspólną Salę Obsługi Klienta z Zarządem Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. 31 grudnia będzie ona czynna w godz. 8:00-13:00. 

Jednocześnie przypominamy, że w wyniku pandemii koronawirusa w większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Można to zrobić przez internetowy system rezerwacji lub dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44 (infolinia czynna w godz. 7:30 -20:00, w dni powszednie). 

W 2022 roku urząd wraca do pracy od 3 stycznia.

Jednostki i spółki miejskie

Zarząd Transportu Miejskiego: W sylwestra Punkty Obsługi Klienta będą otwarte od godz. 6:00 do 13:00. Natomiast Biuro Obsługi Klienta będzie czynne od godz. 9:30 do 13:00.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne: biura spółki MPK Poznań – w tym Biuro Rzeczy Znalezionych – będą czynne.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie: MOPR oraz wszystkie jego filie będą czynne w zwykłych godzinach. Informacje o miejscach udzielających wsparcia 1 stycznia można znaleźć na stronie internetowej

Poznańskie Centrum Świadczeń: 31 grudnia klienci będą przyjmowani w zwykłych, obowiązujących w piątki, godzinach pracy PCŚ, czyli od 7:30 do 15:00. 

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych: Biuro Obsługi Klienta oraz terenowe Punkty Obsługi Klienta będą czynne. 

Zarząd Dróg Miejskich: W sylwestra działać będzie Strefa Płatnego Parkowania i Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania, przy czym kasy przy ul. Wilczak 17 będą nieczynne, a przy ul. Pułaskiego będą otwarte w godzinach 8:00-12:00 

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ: Sala Obsługi Klienta będzie czynna w godz. 8:00-13:00.