Poznań przejął Hipodrom Wola. Miejsce ma służyć mieszkańcom i turystom

Miasto Poznań przejęło Hipodrom Wola i zamierza w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, przywracając mu pierwotne powodzenie.

 

Hipodrom Wola jest wartym ponad 25 mln złotych 46-hektarowym terenem. Od ponad stu lat pełni funkcję terenu poświęconemu jeździectwu. Powstał w czasach pruskich będąc areną wyścigów konnych, które po raz pierwszy zorganizowano tam w 1914 roku.

Od 2005 roku właścicielem spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego – Hipodrom Wola jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który przejął ją od Skarbu Państwa. Na podstawie podpisanej dziś umowy, wszystkie udziały zostały bezpłatnie przekazane Miastu Poznań, na co wyrazili zgodę miejscy radni.

Obecnie na terenie Hipodromu organizowane są zawody jeździeckie, działa pensjonat dla koni, a także szkółka jeździecka i miejsce do jazdy rekreacyjnej.

Miasto Poznań chce wykorzystać potencjał tego miejsca, powierzając je pod opiekę Grupie MTP jako miejskiej spółce. Wybór nie jest przypadkowy – Targi Poznańskie od kilkunastu lat organizują m.in. Cavaliadę, czyli największe zawody jeździeckie w tej części Europy. Co istotne, teren Hipodronu dobrze sprawdzi się także podczas innych wydarzeń targowych, np. podczas Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych czy innych targów z branży rolnictwa odbywających się na otwartej przestrzeni.

Hipodrom Wola to miejsce o wyjątkowej przeszłości, które zasługuje na nowy rozdział swojej historii. Dlatego cieszy mnie decyzja radnych miejskich, którzy zgodzili się na przejęcie tego terenu. Ten krok przyniesie pozytywne skutki w przyszłości. Hipodrom położony jest w bardzo atrakcyjnej części miasta. Obszar ten ma ogromny potencjał, by służyć zarówno mieszkańcom, jak i gościom odwiedzającym stolicę Wielkopolski. Jestem przekonany, że już wkrótce znów będzie przyciągał poznaniaków i turystów” – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Prezes Grupy MTP, Tomasz Kobierski przyznaje, że jest to teren z ogromnym potencjałem i może pełnić wiele funkcji służących mieszkańcom.