Wiosenna pogoda na początku nowego roku. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze

Nadchodzące dni przyniosą opady deszczu. Powieje też silniejszy wiatr, w porywach osiągnie prędkość nawet do 90 kilometrów na godzinę. W środę zacznie robić się chłodniej, a w święto Trzech Króli jest szansa na powrót zimowej aury.

Pogoda w niedzielę w przeważającej części kraju zapowiada się pochmurno. W pasie północnym wystąpią opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. W centrum i na wschodzie także popada, ale słabiej, bo maksymalnie do 5 l/mkw. W pasie południowym dzień upłynie bez opadów, za to z rozpogodzeniami. Nad ranem na północnym wschodzie możliwe są opady marznące, które spowodują pojawienie się oblodzenia i gołoledzi. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10-11 st. C na zachodzie. Południowo-zachodni wiatr będzie przeważnie umiarkowany, jednak na północy i zachodzie może być dość silny, bo do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach prognozowane są porywy do 60-80 km/h.

Pogoda w poniedziałek przyniesie pochmurne niebo i opady deszczu do 5-10 l/mkw. Na południowym zachodzie możliwe są niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na południu. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z zachodu. Jedynie na południu może być dość silny i rozpędzać się do 50-70 km/h.

Wtorek będzie pochmurny i deszczowy. Lokalnie na wschodzie możliwe są przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków południowych powieje umiarkowany, w górach dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się do 50-70 km/h. Silne porywy wiatru są prognozowane także w nocy – mogą osiągać do 70-90 km/h.