Zamienili się miejscami za kierownicą po zatrzymaniu przez policję. Całość nagrała kamera w radiowozie

Była duża produkcja filmowa to i na poznańskim podwórku komuś najwyraźniej zachciało się „Nieoczekiwanej zamiany miejsc”. Na ul. Krzywoustego policjanci zatrzymali kobietę, która prowadząc samochód osobowy znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość. Gdy jednak zatrzymałą pojazd w wyznaczonym miejscu, postanowiła… zamienić się miejscami z pasażerem. Dlaczego i jak to się skończyło?

Poznańska policja opublikowała dziś nagranie wideo z radiowozu policjantów, którzy na ul. Krzywoustego zatrzymali kobietę kierującą samochodem osobowym przekraczając o 36 km/h dozwoloną prędkość.

Gdy jednak zatrzymała pojazd w wyznaczonym przez funkcjonariuszy miejscu… spokojnie zamieniła się miejscami z pasażerem.

Policjanci z grupy Speed szybko dowiedzieli się skąd ta „nieoczekiwana zamiana miejsc”. Okazało się, że 21-latka nie posiada prawa jazdy, ale jej pasażer ma uprawnienia. Takie rozwiązanie nie mogło pozostać niezauważone.

Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłaci. Jak przypomina policja, zgodnie z nowym taryfikatorem za takie wykroczenie może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł (max do 30 tys. zł).

„To jednak nie wszystko. Obecnie „orzeka się” zakaz prowadzenia pojazdów, który za wykroczenie trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata” – wskazuje poznańska policja

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.