Dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski należy składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

 

Dofinansowanie może być przeznaczone na pobyt na turnusie rehabilitacyjnym, zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, sprzętu rehabilitacyjnego, czy też likwidację barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się.

Ubiegać się o wsparcie mogą osoby z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Wnioski, wraz z wymaganymi załącznikami należy składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie ma obecnie możliwości osobistego odbioru druków, ale możliwe jest pobranie go ze strony internetowej MOPR lub zamówienie bezpłatnej wysyłki formularza na wskazany adres. Można to zrobić dzwoniąc pod numery telefonów: 61 878 19 44; 61 878 19 45; 61 878 17 34; 61 878 19 38; 61 878 17 31, 61 878 17 33.

Jednocześnie Miasto przypomina, że także z powodu pandemii nie jest prowadzona obecnie bezpośrednia obsługa klientów, a wnioski można dostarczyć na kilka sposobów:

– pocztą tradycyjną (wysyłając dokument na adres: MOPR Poznań; ul. Cześnikowska 18B; 60-330 Poznań);
– wysłać skan wniosku na wybrany adres mailowy (pobyt na turnusie rehabilitacyjnym – turnusy@mopr.poznan.pl; likwidacja barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się – bariery@mopr.poznan.pl, w tytule wiadomości należy podać rodzaj bariery; zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – srodki.ortopedyczne@mopr.poznan.pl; zakup sprzętu rehabilitacyjnego – sprzet.rehabilitacyjny@mopr.poznan.pl);
– za pośrednictwem platformy www.epuap.gov.pl (można składać wszystkie wnioski) lub sow.pfron.org.pl (wnioski na turnusy, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze);
– zostawiając wniosek w skrzynce podawczej ustawionej przed wejściem do siedziby Ośrodka przy ulicy Sienkiewicza 22 lub Cześnikowskiej 18

Jednocześnie MOPR i Biuro Kontakt Poznań prowadzą akcję informacyjną wśród osób, które w poprzednich latach korzystały ze wsparcia i udostępniły swój numer telefonu.