Pijany prowadził samochód przekraczając prędkość na ul. Hetmańskiej. Spotkała go surowa kara

Będąc pod wpływem alkoholu prowadził samochód przekraczając dozwoloną prędkość, a gdy policjanci badali jego trzeźwość próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna otrzymał za swoje zachowanie surową karę.

 

Jak poinformowała dziś policja, sytuacja miała miejsce 9 stycznia, tuż przed północą, na ul. Hetmańskiej w Poznaniu, na obszarze Nowego Miasta, gdzie służbę pełnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W pewnym momencie zauważyli samochód osobowy, którego kierowca znacznie przekraczał dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu, dlatego policjanci chcieli przeprowadzić badanie na obecność alkoholu w jego organizmie. Wówczas 28-letni mieszkaniec Swarzędza podjął próbę ucieczki z miejsca kontroli. Mundurowi od razu zareagowali i szybko go zatrzymali, a następnie przewieźli do policyjnego aresztu.

Ostatecznie badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu dobrowolnie poddając się karze – a ta jest dla niego odczuwalna. Kierujący otrzymał 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych świadczenia na rzecz pomocy pokrzywdzonym.

Ponadto karą jest także rok pozbawienia wolności poprzez wykonywanie 20 godzin miesięcznie nieodpłatnych prac społecznych. Musi również pokryć koszty sądowe.