Znany Poznański fotograf Szymon Brodziak stworzył wyjątkową sesję na 100 lecie Targów Poznańskich

Kalendarz na rok 2022, wydany z okazji 100-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich to zaproszenie do spędzenia roku 2022 w otoczeniu czarno-białych fotografii, które w 12 miesiącach mieszczą blisko 100 lat doświadczeń.

Celem Kalendarza wydanego przez Grupę MTP we współpracy z Szymonem Brodziakiem było uchwycenie w 12 kadrach – charakteru, historii i aspiracji, które składają się na Grupę Międzynarodowych Targów Poznańskich – po 100 latach istnienia. Każda z fotografii to inna historia Targów Poznańskich, którą Szymon Brodziak interpretuje na tylko sobie znany sposób. 

Styczeń:
Nie ma targów bez Iglicy.  To jeden z architektonicznych symboli Poznania, który zbudowano w czasach, gdy podbój kosmosu rozpalał umysły po obu stronach globu. Minęło kilkadziesiąt lat, loty orbitalne nabrały komercyjnego charakteru, a Iglica wciąż dumnie patrzy w niebo, starając się sięgnąć gwiazd. 

Luty:

Styl, technika, elegancja i piękne sportowe emocje to kwintesencja Cavaliady! To więcej niż zawody sportowe, to pasja i niepowtarzalna atmosfera, którą współtworzą zawodnicy, publiczność, dziennikarze i setki wolontariuszy. 

Marzec:

Mimo że od poznańskiej premiery Syreny minęło ponad 60 lat, to kultowe auto do dziś wzbudza zachwyt i budzi wspomnienia odwiedzających Retro Motor Show.

Kwiecień:
Od lat wiadomo, że Międzynarodowe Targi Poznańskie czerpią energię z natury. Mądrze wykorzystują też wody opadowe, projektują zielone i przyjazne przestrzenie oraz minimalizują odpady, bo jako przedsiębiorstwo czują się odpowiedzialni wobec środowiska

Maj:
Za każdym efektem stoi sztab ekspertów. Jest tak zarówno w przypadku modelki, jak i targowego stoiska, które bez talentu specjalistów od zabudowy nie wywierałoby takiego wrażenia na zwiedzających.

Czerwiec:
Od czasu uruchomienia pierwszych połączeń lotniczych gości MTP sto lat temu, samoloty nieustannie przykuwają uwagę poznaniaków. Szybkie, zwinne i spektakularne, co świetnie pokazuje Poznań Air Show.

Lipiec:
Była areną najbardziej spektakularnych wydarzeń ze świata sportu, sztuki, rozrywki, a nawet targów. Dziś jako perła w koronie Grupy MTP, przechodzi pieczołowitą renowację i wkrótce znów stanie się wizytówką Poznania.

Sierpień:
Show must go on! Niezależnie, czy koncert odbywa się w Sali Ziemi, w pawilonie czy na… dachu centrum kongresowego. To zawsze jest jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane wydarzenie, któremu nie straszna żadna pogoda. 

Wrzesień:
Nadjeżdża przyszłość! Elektromobilność, e-samochody i eko motoryzacja to wiodący temat Poznań Motor Show. Grupa MTP dotrzymuje kroku trendom i śmiało zmierza ku przyszłości!

Październik:
Sięgać tam, gdzie światłowód nie sięga, ponad dachami i w wirtualne światy! Tych ostatnich najwięcej jest na Poznań Game Arena, które co roku przyciągają dziesiątki tysięcy fanów gamingu.

Listopad:
Od stu lat jesteśmy świadkami rozwoju i ekspansji polskiego przemysłu. To na poznańskich targach prezentowane są największe premiery, innowacje i globalne trendy technologicznej transformacji.

Grudzień:
Sto lat to dopiero początek. Idziemy dalej, pniemy się wyżej, wciąż jesteśmy młodzi duchem i pełni nowych pomysłów. Niech ten rok będzie rokiem nieustającej inspiracji. 

Wszystkie fotografie z kalendarza są dostępne również jako limitowane fotografie autorskie, drukowane na doskonałej jakości papierze fotograficznym. 

Fotografie można zamówić na stronie www.szymonbrodziak.com lub zakupić w Brodziak Gallery w Poznaniu i Warszawie. Zainspiruj się i wzbogać swoje wnętrze sztuką.