Poznań będzie gospodarzem zawodów IRONMAN 70.3

Poznań będzie gospodarzem zawodów triathlonowych IRONMAN. Rywalizacja w ramach serii będzie odbywać się w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy w historii. Wioska zawodów oraz meta zlokalizowane będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Imprez sportowych w Poznaniu nie brakuje. Stolica Wielkopolski jest areną rywalizacji sportowców w różnych dziedzinach. W tym roku do kalendarza wydarzeń dołączy kolejne – IRONMAN 70.3.

Poznań będzie kolejnym, po Gdyni i Warszawie, miastem, które będzie gospodarzem jednego z najbardziej rozpoznawalnych cykli zawodów triathlonowych na świecie.

Nie zabraknie jednak odniesienia do historii – etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Kierskim, czyli w miejscu, gdzie w 1984 roku odbyły się pierwsze zawody triathlonowe zawody w Polsce.

W Poznaniu IRONMAN 70.3 odbędzie się 4 września. Tegorocznym głównym motywem towarzyszącym zawodnikom podczas rywalizacji będzie „Rok Marzycieli” W ten sposób organizatorzy chcą przypomnieć i podkreślić, że każde osiągnięcie wiąże się z marzeniem, które się ma na początku swojej przygody. W każdym mieście wybrano także jeden symbol, którego historia odzwierciedla motyw realizacji marzenia. W Poznaniu będą to Międzynarodowe Targi Poznańskie.

To właśnie na terenie MTP będzie zlokalizowana meta oraz wioska zawodów.

„Grupa MTP to nowoczesna firma, która w swojej strategii, oprócz oczywiście organizowania targów, ma zapisane otwarcie na kulturę i sport. Od wielu lat to realizujemy, organizując CAVALIADĘ, a także współorganizując maraton i półmaraton, który jest oceniany jako jeden z najlepszych biegów półmaratońskich w Europie. Dojrzeliśmy do triathlonu” – przyznaje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP