Jak współistnieć mimo różnic. Wykład otwarty w ramach XXV Dnia Judaizmu

W czwartek odbyły się kolejne wydarzenia związane z obchodami XXV Dnia Judaizmu. Młodzież mogła uczestniczyć w warsztatach, a wieczorem wszyscy zainteresowani mieli możliwość wysłuchania wykładu otwartego.

 

Ogólnopolskie obchody XXV Dnia Judaizmu organizowane są w Poznaniu. Rozpoczęły się 10 stycznia i potrwają 10 dni, przy czym główne uroczystości zaplanowano 17 stycznia, kiedy to przypada Dzień Judaizmu.

Przez 10 dni organizowanych jest szereg wydarzeń, dzięki którym można lepiej poznań kulturę, tradycję i założenia judaizmu. W czwartek odbyły się kolejne dwa.

W południe młodzież mogła wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez studentów hebraistyki UAM oraz Magdę Tomczak ze Stowarzyszenia Coexist. Z kolei wieczorem ks. Adam Prozorowski z Poznańskiej Grupy Ekumenicznej wygłosił wykład otwarty w Siedzibie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich.

Przy ul. Stawnej pojawiły się osoby w różnym wieku i różnych wyznań. Z zainteresowaniem wysłuchali wygłoszonego wykładu oraz słów wstępu ze strony Alicji Bromberger-Kobus, przewodniczącej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu.

Więcej o obchodach XXV Dnia Judaizmu pisaliśmy tutaj.