Sterty opon i części samochodowych porzuconych na terenach nadwarciańskich

Bujna roślinność, siedliska ptaków i… sterty śmieci? Tak w niektórych miejscach wyglądają tereny nadwarciańskie, choć zdecydowanie nie jest to miejsce na wyrzucanie odpadów. W ostatnim czasie jednak nawet strażnicy miejscy byli zdziwieni bezczelnością sprawcy, który na nadwarciańskich łąkach pozbył się starych opon i elementów pojazdów.

 

Tereny zielone nad Wartą niestety wciąż bywają miejscem pozbywania się odpadów przez niektórych ludzi. Szczególnie często worki ze śmieciami można zauważyć w rejonach Naramowic, czyli tych mniej popularnych jako miejsca wypoczynku nad rzeką.

Na początku miesiąca strażnicy miejscy z Referatu Północ otrzymali zgłoszenie o porzuconych odpadach w rejonie koryta Warty. Funkcjonariusze spodziewali się interwencji podobnej do poprzednich, jednak to, co zastali na miejscu zdecydowanie ich zaskoczyło.

Na łące porzucona była hałda starych opon, szyb samochodowych, uszkodzonych zderzaków od pojazdów, a także inne części wymiennych z działu motoryzacji.

Strażnicy przeszukali teren szukając czegokolwiek, co wskazałoby sprawcę zaśmiecania. Niestety, nie udało się ustalić, do kogo należały odpady. W takiej sytuacji zawiadomiono właściciela gruntu, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Już dwa dni później teren został uporządkowany.

Jednocześnie straż miejska apeluje o zwracanie uwagi na wszelkie przypadki zaśmiecania terenu i w miarę możliwości robienie zdjęć sprawców i pojazdów, którymi się poruszają lub spisanie numerów rejestracyjnych.