Czym zajmuje się Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu?

Centrum Inicjatyw Senioralnych od dekady wspiera seniorów oraz seniorki w Poznaniu. Idea jego działalności polega na informowaniu starszych osób o dedykowanych im inicjatywach oraz udziale w ich organizowaniu. W najnowszym odcinku „Hej Poznań” Piotr Szulc oraz Anna Drzazga gościli Aleksandrę Gracjasz, która bliżej zapoznała widzów z działalnością poznańskiego Centrum.

Gościem „Hej Poznań” była Aleksandra Gracjasz z poznańskiego Centrum Inicjatyw Senioralnych, a tematem przewodnim stali się seniorzy i organizowane dla nich inicjatywy, których liczba, pomimo pandemicznej rzeczywistości, wciąż wzrasta.

Centrum Inicjatyw Senioralnych działa od niemal 10 lat, informując poznańskich seniorów oraz seniorki o dedykowanym im wydarzeniach odbywających się w mieście. Nie jest to jednak wyłącznie punkt informacyjny. CIS współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami, podsuwając im pomysły na coraz to nowsze inicjatywy oraz pomagając w ich organizacji. Wiele wydarzeń odbywa się również na terenie placówki Centrum.

Jak podkreśliła Aleksandra Gracjasz, Centrum jest w stałym kontakcie z seniorami w wieku 60-90 i regularnie dowiaduje się o ich potrzebach, w tym preferowanych aktywnościach.

Jak wysłać maila czy sms? Senior ma problem z ustawieniami telefonu? CIS z pewnością pomoże. Centrum organizuje specjalne konsultacje, w czasie których uczy seniorów wykorzystywać cyfrowe możliwości oraz pokazuje jak korzystać z nowoczesnych urządzeń. Konsultacje odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i telefonicznie.

Jakie inicjatywy są najbardziej popularne w grupie 60+? Można dowiedzieć się oglądając najnowszy odcinek „Hej Poznań”.