Połączenie zabawy z nauką, czyli o feriach z CK Zamek

Ferie łączące edukację i rozrywkę? To możliwe. W CK Zamek w Poznaniu rozpoczęła się „ZIma w Zamku”, czyli szereg warsztatów, seansów filmowych oraz koncertów dla dzieci oraz dorosłych. O wydarzeniu opowiedziała nam Martyna Nicińska.

W poniedziałek, 17 stycznia, oficjalnie rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji Piotr Szulc porozmawiał z Martyną Nicińską z CK Zamek w Poznaniu. Właśnie tam, jak co roku, odbywać się będą rozmaite wydarzenia oraz atrakcje, kierowane nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również całych rodzin.

W ramach „Zimy w Zamku” zorganizowane zostaną specjalne warsztaty dla dzieci, w czasie których będzie można stworzyć własną kompozycję lasu w szkle.

Nie zabraknie także seansów filmowych w Kinie Pałacowym CK Zamku. Wielu rodziców oraz dzieci kojarzy organizowane tam przez cały rok „Poranki dla dzieci”. Wydarzenie odbywa się także w trakcie ferii. Tym razem będzie można obejrzeć wyjątkową animację „Nawet myszy idą do nieba” , opowiadającą historię myszy oraz lisa, którzy wspólnie trafiają do nieba. Tam czeka ich mnóstwo niespodziewanych przygód. Czy pozornie wrogie sobie zwierzęta znajdą nić porozumienia?
Wbrew przyjętej nazwie, „Poranki dla dzieci” zaczynają się w południe w soboty oraz niedziele.

Zaplanowany został także seans oparty na opowieściach detektywistycznych Martina Widmarka, czyli filmy z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

To jednak nie wszystko – przez całe ferie będzie można odwiedzić Kino Pałacowe, by wspólnie oglądać bajki oraz filmy. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie internetowej Kina Pałacowego.

W soboty dostępna będzie także strefa zabawy , gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych i ceramicznych.

Jest to idealna okazja, by oderwać się od ekranu komputerów i spędzić czas z dala od łóżka, wspólnie rozwijając swoje pasje, ale także nabywając całkiem nowe kreatywne umiejętności.

Jak zapowiada Martyna Nicińska, w CK Zamek organizowane będą również koncerty, w tym nowoczesna aranżacja dedykowana miłośnikom muzyki lat 20. i 30.