Recepta na szczęście w 2022 roku? Odpowiada wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Czym tak naprawdę jest szczęście? Czy jest recepta na szczęśliwsze życie w 2022 roku? O to i wiele innych kwestii spytaliśmy dr. hab Piotra Michonia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w wywiadzie dla naszej redakcji.

Na początku każdego roku, składamy sobie życzenia noworoczne, życząc sobie szczęścia i lepszego wejścia w nadchodzący rok. Co jednak to oznacza?

W ostatnim odcinku programu “Hej Poznań” gościliśmy z dr hab. Piotra Michonia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który odpowiedział na pytanie: „Co zrobić, by w nowym roku być szczęśliwymi ludźmi?”. Odpowiedź wbrew pozorom nie jest łatwa i oczywista.

W rozmowie o dążeniach do szczęścia nie mogło zabraknąć wpływu pandemii na ogólne, społeczne samopoczucie. Obecna sytuacja na świecie budzi wśród społeczeństwa wiele niepewności. Jak wskazał Piotr Michoń, to właśnie życiowe niepewności są przeszkodą do osiągnięcia szczęścia. Każdy z nas nieustannie szuka poczucia bezpieczeństwa oraz pragnie kontroli nad własnym życiem. Pełna kontrola nie jest jednak możliwa, warto zatem skupiać się na takich aspektach życia, na które mamy wpływ. Pozwoli to nam na wyzbycie się wielu zmartwień.

Źródło szczęścia dla każdego jest kwestią indywidualną. Aktywne i kreatywne uczenie się to jedna z dróg , która prowadzi do samorealizacji, a tym samym osiągnięcia poczucia szczęścia. Wyznaczanie sobie nowych, coraz ambitniejszych celów jest zatem kluczowe.

Co jest jeszcze ważne w osiąganiu szczęścia? Więcej o recepcie na szczęście w wywiadzie Piotra Szulca z Piotrem Michoniem w najnowszym odcinku „Hej Poznań”.