Ostatnie dni wystawy “Sejf jest za obrazem”

To juz ostatnie dni, by obejrzeć wystawę obrazów Noriakiego, czyli znanego artysty street-artu z Poznania, kojarzonego z charakterystyczną postacią Pana Peryskopa. Wystawa „Sejf jest za obrazem” dostępna jest do końca tygodnia w Galerii Na Dziedzińcu w Starym Browarze. Przygotowano także specjalną promocję, w ramach której można otrzymać bilet gratis.

 

Choć większość kojarzy Noriakiego właśnie z Watcherem, czyli Peryskopem, który pojawia się w różnych miejscach w mieście, to jego twórczość zaczęła się o wiele wcześniej i obejmuje więcej motywów.

Na trzech piętrach Galerii na Dziedzińcu zaprezentowano ponad 100 obrazów na płótnie, których autorem jest właśnie Noriaki. To okazja, by poznać nieco mniej znaną sztukę artysty.

Ekspozycja podzielona jest na działy. Jedną z pierwszych prac, jakie widać po wejściu jest rysunek „Piegi w oczach” z 1990 roku. To „szkic, stworzony w przypływie dziecięcego natchnienia”. Jest on zaprezentowany w w części zatytułowanej „Bunt”.

Z kolei w części – „RUCH” – zaprezentowano płótna, na których widoczna jest twórcza energia artysty i w której pojawia się tempo improwizacji sztuki ulicznej.

W części „MIASTO” prezentowane są ulubione miejsca Norkiakiego, w tym niezwykle istotna dla niego Barcelona.

Wystawa jest czynna do 30 stycznia, a bilety kosztują 10 złotych. Przygotowano jednak atrakcyjne promocje. W ramach opcji „Ferie z Noriakim” skierowanej do uczniów i studentów przy zakupie jednego biletu drugi otrzyma się gratis. Bezpłatną wejściówkę można uzyskać także po zrobieniu zakupów w Starym Browarze za minimum 90 złotych i okazaniu paragonów.