Porzucone kontenery przy ul. Ptasiej. W środku m.in. dokumenty z danymi osobowymi

Sześć porzuconych drewnianych kontenerów – taki widok zastali mieszkańcy oraz wezwani na miejsce strażnicy miejscy przy ul. Ptasiej. Na szczęście, tym razem udało się szybko ustalić sprawcę nielegalnego wysypiska. Bardzo pomocne okazało się tu zachowanie samych mieszkańców.

 

Strażnicy miejscy z Referatu Grunwald otrzymali zgłoszenie dotyczące zaśmieconego terenu przy ul. Ptasiej, tuż obok ul. Wałbrzyskiej.

Po udaniu się na miejsce funkcjonariusze zastali sześć drewnianych porzuconych kontenerów. Cztery z nich były puste, do jednego nie było dostępu, a w ostatnim znajdowały się kartony i papiery.

Strażnicy postanowili przejrzeć te ostatnie, w celu znalezienia czegoś, co pomogłoby im w ustaleniu sprawcy zaśmiecania. Znaleźli tam trzy listy przewozowe z danymi osobowymi.

Dodatkowo, gdy wykonywali czynności, do strażników podszedł mężczyzna, który poinformował, że przed południem widział w tym miejscu dwa pojazdy – ciężarowy z naczepą oraz dostawczy. Co istotne, spisał ich numery rejestracyjne, które przekazał mundurowym.

Działanie mieszkańca znacznie ułatwiło strażnikom pracę. Na podstawie numerów rejestracyjnych ustalili właściciela pojazdu, a następnie wezwali go do złożenia wyjaśnień. Podczas rozmowy okazało się, że jest to sprawca wysypiska, do czego mężczyzna się przyznał.

Strażnicy nałożyli na niego mandat karny w wysokości 300 złotych i nakazali natychmiastowe uprzątnięcie terenu.