Rusza remont chodników na ul. Grobla. Inwestycja będzie sfinansowana z wpływów z SPP

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna pierwszy z zaplanowanych na ten rok większych remontów chodników. Prace będą prowadzone na ul. Grobla, czyli jednej z istotniejszych ulic w centrum Poznania, z której korzysta dziennie nie tylko wielu kierowców, ale także pieszych uczestników ruchu.

 

Ulica Grobla jest jedną z ważniejszych zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. Coraz więcej osób korzysta ze ścieżek, by dotrzeć ze Starego Rynku na tereny nadwarciańskie i odwrotnie.

Prace będą prowadzone na dwóch odcinkach ul. Grobla – na odcinku od ul. Łaziennej do ul. Wierzbowej po północnej stronie oraz od ul. Mostowej do ul. Wierzbowej po południowej.

Stara, zniszczona nawierzchnia, która obecnie składa się z bardzo różnorodnych kostek i płytek zostanie zerwana. W jej miejsce pojawi się nowa, wykonana z płyt kamiennych podobnych do tych, które można zobaczyć na ul. Mostowej.

Dzięki inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych, a także estetyka okolicy.

Remont wyceniono na 650 tysięcy złotych i co istotne, zostanie sfinansowany z wpływów z opłat ze Strefy Płatnego Parkowania. W ten sposób pieniądze w pewnym sensie „wrócą” do mieszkańców.

Nowe chodniki mają być gotowe na wiosnę.