W niedzielę pierwsza okazja, by zwiedzić Muzeum Historii Zoo i Lwa

Już w najbliższą niedzielę, przy okazji 30. już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można po raz pierwszy zwiedzić Muzeum Historii Zoo i Lwa na terenie Starego Zoo w Poznaniu. Z uwagi na konieczność wprowadzenia limitów osób, konieczne są wcześniejsze zapisy.

 

Muzeum Historii Zoo i Lwa to nowość na terenie Starego Zoo. Powstało w dawnym budynku lwiarni przy ul. Zwierzynieckiej w ramach projektu z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Z uwagi na zabytkowy charakter obiektu, prace trwały kilka lat, ponieważ odbywały się pod nadzorem konserwatora zabytków. Okazało się również, że placówka dysponuje ograniczoną dokumentację, przez co dopiero podczas remontu odkrywano np nowe malowidła.

Znajdują się tam eksponaty przypominające 140-letnią historię poznańskiego ogrodu zoologicznego. Zwiedzający mogą przekonać się nie tylko jak zmieniało się samo zoo na przestrzeni lat, ale także podejście człowieka do traktowania zwierząt. Jeszcze wielu pamięta małe klatki, w których żyły zwierzęta.

Na razie Muzeum nie jest jeszcze dostępne dla zwiedzających, ale w najbliższą niedzielę będzie okazja, by je zwiedzić. W godzinach 9:00-15:00 z okazji 30. FInału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą organizowane oprowadzania z przewodnikiem. Opowie on m.in. o eksponatach i historii ogrodu. Będzie można także wejść do dawnych klatek lwów i przekonać się, w jakich warunkach były niegdyś trzymane.

Wejście będzie bezpłatne, ale zoo prosi o datki wrzucane do puszek WOŚP przy wejściu.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy pod adresem: ddnowezoo@zoo.poznan.pl. Wejścia będą odbywały się co godzinę. Ostatnie planowane jest na 15:00.