Bezpłatne testy na Covid-19 w aptekach. W systemie chaos, a chętnych niewielu. Gdzie w Poznaniu się przetestować?

Od dziś w aptekach można przeprowadzać testy antygenowe na obecność Sars-CoV-2. Projekt od początku budzi wiele kontrowersji i sprzeciwu ze strony środowiska farmaceutycznego i lekarskiego. Na razie nie ma też dużego zainteresowania ze strony samych podmiotów. W Poznaniu zaledwie kilka aptek zgłosiło się do programu.

 

Początkowo premier zapowiadał, że bezpłatne testy będą dostępne we wszystkich aptekach, a później, że będzie to w tych placówkach, w których prowadzone są szczepienia przeciw Covid-19. Ostatecznie apteki same mogą zgłaszać się do programu.

Od rana w Wielkopolsce dostępne były jedynie… trzy apteki, które oferowały możliwość bezpłatnego przetestowania. W Poznaniu była jedna z nich.

Obecnie w stolicy Wielkopolski dostępne są trzy apteki oferujące możliwość wykonania testu – to główne duże „sieciówki”.

Oficjalna wyszukiwarka punktów jest jednak pełna błędów. Po wybraniu województwa wielkopolskiego na liście wyświetlają się miasta z całej Polski. Z kolei w przypadku wyboru bezpośrednio z mapy, w większości przypadków po przybliżeniu w celu sprawdzenia adresu okazuje się, że obraz się nie ładuje.

 

W przypadku wyboru miasta z listy, poznańskie apteki pojawiają się kilka razy i na dodatek dołącza do nich… apteka z Nowego Miasta nad Wartą.

 

 

System jest cały czas uzupełniany. Pozostaje nadzieja, że błędy zostaną szybko usunięte.

Wyszukiwarka punktów dostępna jest online.