Nowy Świt już otwarty. Pawilony handlowo-usługowe w nowej odsłonie

Zakończyły się prace związane z przebudową pawilonów handlowo-usługowych na Świcie. Targowisko zyskało na estetyce, komforcie klientów i kupców oraz użyteczności. Prace trwały jednak zdecydowanie dłużej niż początkowo zakładano. Kompleks został oddany do użytku i korzystają z niego pierwsi mieszkańcy.

 

Remont pawilonów przy ul. Świt w Poznaniu był wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Projektując przebudowę twórcy chcieli, aby architektura z jednej strony oddawała historyczny układ budynków, a z drugiej pozwalała na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych.

Gdy przystąpiono do prac okazało się, że poszczególne elementy dawnych pawilonów są w gorszym niż zakładano, a rozwiązania techniczne zastosowane w przeszłości spowodowały konieczność wykonania dodatkowych robót ziemnych. Wpłynęło to na powstanie opóźnienia w oddaniu inwestycji. Jednocześnie już w trakcie realizacji ulepszono część rozwiązań, by całość była jeszcze bardziej funkcjonalna.

Na terenie znajduje się 17 lokali użytkowych o wysokim standardzie. Dostępne są w różnym metrażu od ok. 50 m2 do ponad 250 m2. Wszystkie wyposażono m.in. w klimatyzację, alarm przeciwwłamaniowy, a także monitoring, który obejmuje części wspólne terenu.

Zmienił się również standard wykończenia budynków, a zastosowane technologie pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacji budynków.

Miejsce zyskało także nową nazwę. Decyzją mieszkańców os. Grunwald Północ podjętą w drodze głosowania pawilony otrzymały nazwę „Nowy Świt”.

Inwestycja została zakończona i oddana do użytku. Pierwsze relacje kupujących oraz mieszkańców są pozytywne.