Oszuści działający metodą “na policjanta” zatrzymani na gorącym uczynku

Poznańscy policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu wraz z Grupą Realizacyjną dokonali zatrzymania dwóch osób za oszustwo starszej kobiety metodą „na policjanta”. Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

 

Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała dziś o akcji przeprowadzonej we wtorek, 25 stycznia. Sprawa zaczęła się od telefonu do jednej z seniorek z poznańskiego Nowego Miasta wykonanego przez oszusta. Dzwoniący przedstawił się jako funkcjonariusz policji Andrzej Sokołowski.

W rozmowie z mieszkanką Poznania poinformował, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy przestępczej, która specjalizuje się w kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Przekazał, że środki finansowe jakie kobieta zgromadziła na swoim rachunku bankowym są zagrożone i polecił jej wypłatę całej gotówki „zanim zrobią to przestępcy”.

Nieświadoma zagrożenia 78-latka pojechała do banku, gdzie zlikwidowała swój rachunek wypłacając pieniądze z lokaty, a następnie wróciła do domu z gotówką. Zgodnie z poleceniem oszusta, spakowała pieniądze w reklamówkę i wyrzuciła przez okno.

Okazało się jednak, że policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu prowadzili swoje działania operacyjne, dzięki którym ustalili, że ktoś próbuje dokonać przestępstwa wykorzystując 78-latkę.

Gdy seniorka wyrzuciła pieniądze przez okno, zauważyli przestępców, którzy odebrali pakunek. Para w wieku 27 i 34 lata została zatrzymana i przetransportowana na komisariat.

Tam kobieta i mężczyzna z rejonu Stargardu Szczecińskiego mogli złożyć wyjaśnienia. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.