Powstał wyjątkowy cykl programów dokumentalnych nagranych technologią dronów FTP

Portal Codziennypoznan.pl od dawna wspiera lokalne atrakcje i zachęca mieszkańców Wielkopolski do ich poznawania. Parowozownia w Wolsztynie to pierwsze z pięciu miejsc, z którymi Codziennypoznan.pl chce bliżej zapoznać swoich odbiorców. Gościem najnowszego odcinka „Hej Poznań” był Michał Ciszak – właściciel Codziennypoznan.pl, który opowiedział więcej o nowym projekcie i inspiracji do jego nakręcenia.

Redakcja Codziennypoznan.pl podjęła się nowego zadania. Tym razem do swoich odbiorców kieruje cykl filmów dokumentalnych, który zabierze ich w najciekawsze zakątki Polski i przedstawi charakterystyczne lokalne atrakcje. 

Na temat projektu wypowiedział się sam właściciel Codziennypoznan.pl – Michał Ciszak, którego miłość do historii oraz pasja związana z artefaktami, stały się zapalnikiem do stworzenia projektu.

Co ciekawe, jedną z inspiracji był znany polski krytyk kulinarny oraz podróżnik – Robert Makowicz i jego cykl odcinków dokumentalno-kulinarnych.

Odcinki trwają średnio 7 minut i można z nich dowiedzieć się wiele na temat atrakcji na terenie całej Wielkopolski. Nakręcenie odcinków było możliwe za sprawą dronów, które pozwoliły objąć przedstawiane miejsca z różnej perspektywy.

W premierowym odcinku wybraliśmy się do Wolsztyna, gdzie znajduje się jedyna w Europie czynna stacja, na której pociągi ciągnięte są przez zabytkowe lokomotywy parowe. Można tam nie tylko przejechać się niespotykanymi na co dzień pociągami na liniach między Poznaniem, Lesznem i Wolsztynem, ale także na własne oczy zobaczyć cały proces serwisowania maszyn. A to jedynie część z tamtejszych atrakcji. Więcej na temat parowozowni w Wolsztynie można dowiedzieć się z pierwszego odcinka cyklu, który można obejrzeć tutaj.

Największa czynna kopalnia soli w Kłodawie, historyczny Ostrów Tumski czy Lotnisko Poznań-Ławica widziane od środka – to wszystko można będzie oglądać w kolejnych odcinkach dokumentalnego cyklu na portalu Codzienny Poznań oraz jego profilu na Facebook’u i Youtubie. 

Jak zapowiada Michał Ciszak – na wiosnę planowane są kolejne niesamowite produkcje.