Pobiegli, by “policzyć się z cukrzycą”

Mimo wiatru i nieprzyjemnej pogody nie brakowało chętnych, którzy od rana pobiegli w ramach biegu „Policz się z cukrzycą”. To tradycja podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbywa się już po raz 30.

 

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbywa się w ramach WOŚP, a jego celem jest z jednej strony szerzenie świadomości dotyczącej tej choroby, z drugiej promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Mimo nieprzyjemnej pogody w Poznaniu nie brakowało chętnych do biegu. Uczestnicy spotkali się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie rozpoczęto od… wręczenia vouchera dla 30. osoby, która zapisała się na bieg.

Następnie przystąpiono do rozgrzewki. Wśród zawodników był m.in. zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss oraz poznański poseł Adam Szłapaka.

Biegacze wyruszyli ul. Grunwaldzką w kierunku Stadionu Miejskiego przez ul. Bułgarską i Ptasią. Na Stadionie Miejskim czekało na nich powitanie. Mogli również skorzystać z oferty Strefy Zdrowia, która działa w ramach 30. Finału WOŚP.