Szczepienia przeciw Covid-19 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

Już dziś kolejna okazja do przyjęcia szczepienia przeciw Covid-19 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

 

W Wielkopolsce nadal utrzymuje się duża liczba nowych zakażeń koronawirusem. Pod tym względem Wielkopolska znajduje się na „podium” wśród województw z najwyższym dobowym przyrostem liczby potwierdzonych zakażeń.

Eksperci podkreślają, że istotne dla zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa, jego dalszych mutacji i zwiększenia ryzyka hospitalizacji w przypadku zakażenia są szczepienia i to najlepiej takie z dawką przypominającą.

Już dziś, między 10:00 a 16:00 kolejna akcja szczepień w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Podawany będzie preparat firmy Pfizer. Oznacza to, że można przyjąć pierwszą, drugą lub trzecią dawkę. Szczepienia dostępne są dla osób od 12. roku życia z ważnym skierowaniem.

Co istotne, nie jest potrzebna wcześniejsza rejestracja na szczepienia. Każda osoba, która przyjmie preparat otrzyma też Unijny Certyfikat Covid.