ZKZL będzie budował kolejne mieszkania komunalne. Gdzie tym razem?

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych chce rozpocząć kolejną inwestycję. Spółka ogłosiła przetarg na budowę mieszkań komunalnych przy ul. Nadolnik. W ramach zaplanowanych prac powstaną trzy budynki mieszkaniowe.

 

W ostatnich latach ZKZL mocno rozszerzył swoje zasoby i możliwości lokalowe o nowe mieszkania. Po oddaniu budynków przy ul. Hulewiczów, Darzyborskiej, Biskupińskiej i pierwszych w ramach największej w historii spółki inwestycji, czyli przy ul. Opolskiej, spółka ogłosiła przetarg na kolejną budowę.

Tym razem inwestycja planowana jest przy ul. Nadolnik i ma być w pewnym stopniu dokończeniem osiedla komunalnego, które powstawało ok. 20 lat temu w tej okolicy.

Projekt ZKZL zakłada budowę trzech budynków, w których znajdzie się 130 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Powierzchnia lokali będzie wahać się między ok. 33 do ponad 65 metrów kwadratowych.

Jedno mieszkanie na parterze każdego z budynków będzie dostosowane i wyposażone w urządzenia i rozwiązania potrzebne osobom z niepełnosprawnościami. Co istotne, wszystkie pozostałe mieszkania będą tak wybudowane, by można było je w ten sam sposób dostosować w przyszłości.

Budynki będą posiadały windy, a w jednym z nich dodatkowo planowany jest lokal użytkowy. Wybudowana zostanie również hala garażowa, a także drogi wewnętrzne, chodniki oraz miejsca postojowe dla mieszkańców i gości. Dla dzieci przewidziano plac zabaw na terenie obok.

ZKZL ogłosił przetarg, a oferty będą przyjmowane do 28 marca. Spółka liczy, że uda się wyłonić generalnego wykonawcę inwestycji w II kwartale 2022 roku, co pozwoli na rozpoczęcie prac także w tym samym kwartale.