Będzie to druga wystawa prac Marcina Góreckiego w Muzeum Uzbrojenia. Specjalizuje się m.in. w malarstwie, grafice boxartowej, tworzy okładki płyt i książek, ale także osobne kolekcje. Z okazji 77. rocznicy wyzwolenia Poznania przygotowano wystawę poświęconą motywom balistycznym.
Wśród prac znalazły się zarówno pojazdy pancerne jak i lotnictwo militarne, w tym także inspiracje wydarzeniami sprzed 77 lat. Na wystawie można zobaczyć sceny z czasów II wojny światowej wykonane zarówno tradycyjnymi jak i nowoczesnymi technikami grafiki.
Przedstawione zostały m.in. czołg średni T-34-85 nacierający wzdłuż Hali Zeppelinów oraz działo samobieżne SU-152 w okolicy gmachu Dyrekcji Kolei.
Wystawa w Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli dostępna będzie do końca marca.












.png)











