Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska to znane i popularne miejsce na mapie atrakcji turystycznych Poznania. Nie każdy jednak wie o prowadzonych przez nią działaniach związanych z tematyką kotów. Co łączy Palmiarnię i koty? Będzie można przekonać się już w niedzielę!

 

W związku z Międzynarodowym Dniem Kota Palmiarnia powraca do tradycji organizowania pokazów kotów rasowych.

Już 27 lutego w godzinach od 10:00 do 16:00 spacerując wśród egzotycznej roślinności w Pawilonie II i III będzie można podziwiać kilka ras kotów, a także poszerzyć swoją wiedzę na ich temat.

Pokaz Kotów Rasowych organizowany jest we współpracy z Poznańskim Klubem Kotów Rasowych „AmoFeles”, którego tworzą doświadczeni hodowcy i miłośnicy kotów.

Dodatkowo w dniach 14-27 lutego w holu Palmiarni prowadzona jest zbiórka karmy dla kotów, zarówno karmy mokrej jak i suchej.

Zwiedzając Palmiarnię można także podziwiać wystawę prac plastycznych dzieci, w ramach ubiegłorocznego konkursu “Dzień Kota – kocham, szanuję, dbam” organizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. Prace będą prezentowane do 27 lutego br.

Więcej o Pokazie oraz samych kotach opowiedzieli Joanna Wojciechowska z Palmiarni Poznańskiej oraz Tymoteusz Smoczyński, Prezes Poznańskiego Klubu Kotów Rasowych “AmoFeles” podczas wywiadu w programie “Hej Poznań”, w którym pojawili się wraz z… Filemonem.