Ekopatrol straży miejskiej na pomoc zwierzętom. Przez tydzień ponad 80 interwencji

W zaledwie siedem dni poznański Ekopatrol straży miejskiej pomógł ponad 80 zwierzętom na terenie miasta. Większość interwencji byłą możliwa dzięki reakcji mieszkańców. Strażnicy postanowili opisać niektóre z ubiegłotygodniowych działań.

 

W ubiegłym tygodniu poznańscy strażnicy miejscy udzielali pomocy 81 zwierzętom na terenie miasta. Wśród nich było m.in. 25 psów, 17 ptaków i 5 kotów. Wiele z interwencji to efekt zgłoszeń zaniepokojonych mieszkańców, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie zwierząt.

Strażnicy opisali kilka z ostatnich interwencji Ekopatrolu. Przy ul. Botanicznej przechodnie zauważyli młodego puszczyka, który sprawiał wrażenie chorego. Po przyjeździe na miejsce Ekopatrol ocenił jego stan zdrowia i na tej podstawie podjął decyzję o przewiezieniu go do Ptasiego Azylu, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Inną sprawą, którą zajęli się funkcjonariusze był kot, który przez dwa dni siedział na drzewie, na wysokości 7 metrów. Jak przekazała zgłaszająca, zaniepokoił ją fakt, że „mruczek” przestał się odzywać.

Po przyjeździe na miejsce Ekopatrol potwierdził zgłoszenie. Konieczna była jednak pomoc strażaków z drabiną. Po chwili mógł on już biec dalej.

Strażnicy interweniowali także w sprawie psa potrąconego przez tramwaj na ul. Hetmańskiej. Okazało się, że zwierzę biegało luzem i nagle wbiegło pod pojazd MPK Poznań. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli akcję ratowniczą, dzięki której udało się wydostać psa spod tramwaju. Zwierzę przewieziono do weterynarza, gdzie zostało przebadane i opatrzone. Następnie pies został przewieziony do Schroniska dla zwierząt.

Ostatnią z opisanych interwencji była ta przy ul. Warszawskiej. Pracownik ochrony poinformował, że znalazł świergotkę seledynową, papugę z rodziny papug wschodnich. Mężczyzna zaopiekował się nią do czasu przyjazdu Ekopatrolu. Następnie przekazano ją Straży Ochrony Zwierząt.