W Poznaniu Straż Graniczna zatrzymała troje poszukiwanych Polaków

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali troje poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania Polaków.

W niedzielę 20 marca na poznańskie lotnisko z Dublina przyleciał 42-letni Polak. Podczas sprawdzania jego danych personalnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 42-latek poszukiwany jest przez Żandarmerię Wojskową. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej mężczyznę przekazano żołnierzom Żandarmerii Wojskowej.  

W porcie lotniczym w Poznaniu – Ławicy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 47-letnią Polkę. Kobieta do Poznania przyleciała w sobotę 19 marca z Wielkiej Brytanii. Jak ustalili funkcjonariusze SG, kobieta poszukiwana była na podstawie zarządzenie Sądu Rejonowego w Poznaniu w celu odbycia 12 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłacona kare grzywny. Po dokonaniu wpłaty, kobieta za zgodą sądu została zwolniona.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy zatrzymali poszukiwanego 31-latka, który przyleciał z Leeds w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna w Polsce, jak się okazało,  poszukiwany był na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Chodzieży w celu odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Po sprawdzeniu aktualności poszukiwań Polak przekazany został do najbliższego aresztu śledczego.