Kilka tysięcy złotych mandatu, wniosek do sądu i odholowany samochód – efekty kontroli drogowej na ul. Głogowskiej

Choć policjanci myśleli, że kontrola drogowa skupi się na fakcie, że kierujący korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy, to okazało się, że lista „przewinień” na jego koncie jest o wiele większa. Efekt? Kilka tysięcy złotych mandatu i odholowanie pojazdu.

 

Policjanci z poznańskiej drogówki na ul. Głogowskiej zauważyli kierującego pojazdem osobowym, który korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Takie zachowanie jest niezgodne z przepisami, dlatego mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Okazało się jednak, że lista wykroczeń i łamania przepisów ruchu drogowego jest o wiele większa. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, samochód, którym się poruszał nie posiadał polisy ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych.

W takiej sytuacji kierujący został ukarany mandatami na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych, a także skierowano przeciw niemu wniosek do sądu o ukarania. Został objęty również zakazem prowadzenia pojazdów. Samochód został odholowany na policyjny parking.