Niebieska Fala pobiegła, by wspomóc osoby z autyzmem

Pobiegli, by pomóc dzieciom ze spektrum autyzmu – na terenie Stadionu Miejskiego i Lasku Marcelińskiego odbył się wyjątkowy bieg, Niebieska Fala. Pieniądze z opłat startowych wsparły dwie poznańskie specjalne placówki oświatowe.

 

Co roku w okolicach 2 kwietnia, czyli dnia, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, pojawia się Niebieska Fala. Co to takiego? To bieg charytatywny, którego celem jest przede wszystkim szerzenie świadomości społeczeństwa w zakresie autyzmu. Myślą przewodnią wydarzenia jest „Biegam, rozumiem, pomagam”.

Jednocześnie co roku pieniądze z opłat startowych w większości przekazywane są na rzecz placówek opiekujących się dziećmi lub dorosłymi z autyzmem. W tym roku fundusze były zbierane na wyposażenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 oraz Przedszkola nr 116 w Poznaniu – placówek o profilu integracyjnym.

Jednocześnie odbywała się zbiórka pieniędzy do specjalnych puszek. Wśród wolontariuszy pojawiły się dobrze znane z Finałów WOŚP Golden Retrievery z Poznania.

Biegi odbywały się na dystansach 1, 5 i 10 kilometrów. Przygotowano także 5-kilometrową trasę nordic walking. Uczestnicy ubrani byli na niebiesko, by przypominać o idei biegu. Nastroje dopisywały, a wielu chętnie wspierało inicjatywę.