Od jutra duże ułatwienie dla pasażerów MPK w rejonie Ronda Rataje. Zyskają także kierowcy

Pasażerowie MPK Poznań odetchną z ulgą – od jutra będzie można korzystać ze wszystkich przystanków komunikacji miejskiej w rejonie przebudowywanego Ronda Rataje. Jednocześnie uruchomiony zostanie buspas w środku ronda, co ma ułatwić przejazd autobusów. Zmieniona zostanie także sygnalizacja świetlna.

 

Od dłuższego czasu mostem Królowej Jadwigi ponownie jeżdżą tramwaje, jednak nadal pasażerowie nie mogą korzystać z przystanków „Serafitek” i „Rondo Rataje” na ul. Krzywoustego. Od jutra się to zmieni – przystanki zostaną udostępnione do użytkowania. Nowe perony są dłuższe niż poprzednie i zapewnią wygodną przesiadkę między tramwajem i autobusem. Na przystankach zamontowano nowe wiaty, tablice informacji pasażerskiej oraz kosze na śmieci.

Tego samego dnia udostępnione zostaną wszystkie pasy ruchu dla kierowców, a także buspas przez tarczę ronda, który zapewni lepszą płynność przejazdu autobusów.

Od 1 kwietnia zmieniony zostanie tryb działania sygnalizacji świetlnej – ma być automatycznie dostosowywany do bieżącej sytuacji na rondzie, przy jednoczesnym zapewnieniu priorytetu dla komunikacji publicznej.

Cały czas wykonawca pracuje przy oznakowaniu poziomym i montażu studzienek, co oznacza czasowe wygrodzenia jezdni.