Jaśkowiak: “nie będziemy już w Poznaniu rejestrować nowych samochodów”

„Nie będziemy już w Poznaniu rejestrować nowych samochodów” – taka informację przekazał dziś prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Czy to nowa polityka władz miejskich na zmniejszenie spalin w mieście?

 

Niedawno przekazano, że w najbliższych miesiącach zakończy się wydawanie tablic rejestracyjnych zaczynających się od „PO”, co oznacza Poznań. Jak się okazuje, powoli brakuje już kombinacji liczb z uwagi na zbyt dużą liczbę zarejestrowanych pojazdów. Wkrótce „PO” zastąpi „PY”, ale zdaniem Jacka Jaśkowiaka, do zmiany nie zdąży dojść.

Jak przekazał dziś na swoim profilu Facebook prezydent Poznania, miasto podjęło decyzję o zakończeniu rejestracji samochodów w Poznaniu. Ma to zmniejszyć liczbę pojazdów w mieście na już i tak zakorkowanych ulicach.

Jednocześnie Miasto chce w ten sposób uniknąć wprowadzenia tablic zaczynających się od „PIS”, co zdaniem Jaśkowiaka chce przeforsować rząd, a „niech po Poznaniu jeździ tylko PO”.

Brzmi nieracjonalnie? Zapewne. Przypominamy, że dziś pierwszy dzień kwietnia, czyli Prima Aprilis, a wpis prezydenta to jeden z żartów, jakie dziś można znaleźć w mediach.