Dobre, bo wielkopolskie. Rusza V edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów”

Wielkimi krokami zbliża się okres Wielkanocy. To czas, kiedy na stołach królują różne potrawy, w tym żurki czy białe kiełbasy. Dzięki akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów” każdy klient będzie mógł zakupić żywność u sprawdzonych, lokalnych producentów.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego już po raz piąty organizuje akcję pn. „Wspieraj Wielkopolskich Producentów”, która ma zachęcić konsumentów do zakupów u lokalnych przetwórców i producentów żywności, a także korzystania z oferty restauracji, będących członkami Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Tworząc kolejną edycję akcji, zachęca się mieszkańców Wielkopolski do nabywania produktów u sprawdzonych sprzedawców, którzy swoje produkty wytwarzają w oparciu o tradycyjne rodzinne receptury.

Czas świąt Wielkiej Nocy to doskonała okazja do lokalnego patriotyzmu i wsparcia rodzimych producentów zakupując ich produkty. Wielkopolscy producenci tradycyjnej żywności mogą z dumą szczycić się walorami i jakością produktów przez nich oferowanych. V edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów” organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęca do skorzystania z szerokiej oferty producentów i restauratorów należących Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Bogactwo produktów oraz usług z pewnością sprosta oczekiwaniom kupujących – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

W ramach akcji została stworzona baza kontaktów do restauracji oraz producentów, prowadzących sprzedaż swoich produktów w tradycyjnej formie. Idąc jednak z duchem czasu, istnieje także możliwość zakupu zdalnego, z dowozem lub odbiorem bezpośrednim. 

W ofercie wśród wielu produktów znaleźć można takie specjały jak sery, wędliny, mięso, miody, oleje, przetwory z warzyw i owoców, soki oraz pieczywo. Ciekawą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotowują ulubione zestawy obiadowe, desery czy ciasta. 

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.sdk-wlkp.pl lub w bezpłatnej aplikacji  Kulinarna Wielkopolska, którą można pobrać na swojego smartphona, skanując kod QR. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska znaleźć można ponad to na Facebooku oraz Instagramie.