Uchodźcy wejdą za darmo do Palmiarni Poznańskiej

Uchodźcy z Ukrainy mogą korzystać z darmowego wejścia do Palmiarni Poznańskiej. Zarządzenie w tej sprawie wydał Prezydent Poznania.

 

O zwolnienie z opłat związanych z zakupem biletów wstępu do Palmiarni Poznańskiej przez uchodźców apelowano od dłuższego czasu. Wolontariusze i osoby, które przyjęły uciekających przed wojną pod swój dach wskazywały, że jest to jedno z miejsc, w którym chwilę wytchnienia i zapomnienia o problemach mogą mieć zarówno dzieci jak i dorośli. Koszt zakupu biletów dla kilku osób był jednak obciążeniem dla ograniczonych budżetów uchodźców, a także dla osób, które im pomagały.

Poznaniacy wskazywali, że jednorazowe wyjście to nawet kilkadziesiąt złotych, a potrzebujących jest wielu. Podkreślano także, że Palmiarnia jest jedna z najbliższych atrakcji dla osób przebywających w miejscach tymczasowego pobytu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i Hali Arena.

We wtorek, 5 kwietnia, Prezydent Miasta Poznania wydał zarządzenie, na podstawie którego obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę RP w dniu 24 lutego 2022 roku lub późniejszym są zwolnieni z opłat związanych z zakupem biletu wstępu do Palmiarni Poznańskiej.

Podstawą do darmowego wejścia jest okazanie zaświadczenia z hologramem wydanym przez ZTM Poznań, które potwierdza prawo do zwolnienia z opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej lub ukraińskiego paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy w danym dniu.

Darmowe wejście możliwe jest od dzisiaj, 7 kwietnia, do 30 czerwca 2022 roku.