Wojewoda przeprowadził odprawę służb i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas meczu Lech-Legia

Już w sobotę Lech Poznań zagra z Legią Warszawa w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Spotkania tych dwóch klubów zawsze budzą ogromne emocje i są określane jako wydarzenia podwyższonego ryzyka. By zapewnić bezpieczeństwo w jak największym stopniu, wojewoda wielkopolski przeprowadził odprawę służb i podmiotów, które za to odpowiadają.

 

O tym, że kibice Lecha Poznań i Legii Warszawa nie przepadają za sobą wiadomo nie od dziś. Spotkania obu klubów to emocje, które mają wymiar także poza sportowy. W przeszłości niestety często zdarzało się, że przeradzało się to w agresję i niebezpieczne zachowania i sytuacje. Właśnie dlatego mecze Lechitów z Wojskowymi są określane jako spotkania podwyższonego ryzyka.

By upewnić się, że uczestnicy zabawy i mieszkańcy będą bezpieczni podczas, przed i po sobotnim meczu, wojewoda wielkopolski zorganizował odprawę ze służbami mundurowymi, dyrekcją Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa WUW oraz przedstawicielami Lecha Poznań.

Omówiono najważniejsze kwestie bezpieczeństwa dotyczące sobotniej imprezy. Przedstawiono zagrożenia i możliwy przebieg zdarzeń zarówno na stadionie i jego okolicach jak i przed i po meczu na terenie miasta. Skupiono się na planach działania opracowanych w oparciu m.in. o poprzednie doświadczenia i oceniono stan przygotowań do zabezpieczenia imprezy.